събота, април 14, 2018

Спартак - Калиакра 3:0

Отборът на Спартак победи Калиакра с 3:0 в мач от втория кръг на втория етап в първенството на Трета лига – Североизточна група. И трите гола за победителите реализира централният нападател Десислав Дяков.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на жертвите от катастрофата на АМ "Тракия", а на трибуните на стадион „Локомотив” във Варна имаше над 200 зрители.Домакините бързо наложиха своя стил, атакуваха мощно по фланговете и през центъра, и търсеха настървено гола. Първата възможност да открие резултата имаше Георги Димитров, но шутира в аут. Неизбежното, обаче се случи в 27-ата минута. Тогава Александър Йовчев подаде и Десислав Дяков насочи с нисък удар топката във вратата - 1:0. Четири минути по-късно отново Дяков попадна в прегръдките на своите. Таранът бе изведен на скорост зад защитата и завъртя технично кълбото край вратаря за 2:0.
В 50-ата минута Слави Сталев смени Николов и записа дебют за спартаклии.
В 70-ата минута Иво Михайлов изскочи сам срещу вратаря, но
би в тялото му.
В 75-ата минута дебют за домакините направи и Иносент Нвокоро. Известният като Ино нигериец, който стана татко за втори път преди дни, смени Неделчев.
В 85-ата минута Десислав Дяков оформи своя хеттрик с майсторски шут след асистенция на Иво Михайлов - 3:0.
Съставът на Спартак (4-2-3-1): Георги Ставрев – Александър Йовчев, Милен Николов (50 - Слави Сталев), Боян Илиев, Славомир Събков – Васко Боев, Емил Илиев – Илиян Неделчев (75 - Иносент Нвокоро), Георги Димитров, Ивайло Русев (46 - Иво Михайлов) – Десислав Дяков

--- petel.bg

След успеха: Енгибаров вкара легенда на Спартак в съблекалнята

Веднага след успеха с 3:0 над Калиакра, треньорът на Спартак Енгибар Енгибаров вкара в съблекалнята Пламен Казаков. Легендата на спартаклии, който се завърна от гурбет в ЮАР, честити трите точки на футболистите и си поговори с тях. Казаков изрази задоволство, че отборът върви нагоре и му обеща подкрепата си.Енгибар Енгибаров пък остана здраво стъпил на земята след петата победа на тима под негово ръководство.
„Доволен съм, че бързо решихме мача, доволен съм и от победата. Но от играта ни има много да се желае. Знаем къде са ни слабостите и всеки ден работим, за да се подобряваме. Важното е, че момчетата разбират моите изисквания и се стремят да правят това, което искам от тях”, каза за „Петел” Енгибаров.