сряда, октомври 19, 2016

Спартак продължава в турнира за Аматьорската купа

“Соколите” бият с 4:1 Хитрино след попадения на Микаел Асад – 2, Пламен Иванов и Милен Бабаджанов

Спартак Варна продължава напред в турнира за Купата на Аматьорската футболна лига след успех над Хитрино. Мачът се игра на неутрален терен в Провадия, а варненци се наложиха с 4:1. Завърналият се след контузия Микаел Асад откри резултата в 15-ата минута, а в 27-ата реализира втори гол след самостоятелна акция.
Пет минути след почивката Пламен Иванов направи резултата класически. Хитрино върна един гол две минути по-късно, а в 55-ата влезлият като резерва Милен Бабаджанов оформи крайното 4:1.
За спартаклии официален дебют направи 17-годишният вратар Чавдар Панайотов, който изигра пълни 90 минути за своя тим.
Така в следващия кръг Спартак Варна ще срещне отбор от четвърта дивизия в Русенска област. Спечелилият тази среща излиза срещу Черноморец (Балчик) за определяне на представителя на Североизточна България на ½-финалите в турнира.
Съставът на Спартак: Чавдар Панайотов, Петьо Василев (82 – Мариян Иванов), Калоян Иванов, Свилен Иванов, Михаел Михалев, Микаел Асад, Радослав Монев, Диян Кателиев (50-Милен Бабаджанов), Ивайло Русев, Пламен Иванов, Иван Добрев.