сряда, октомври 05, 2016

Спартак Варна продължава напред за Аматьорската купа

“Соколите” бият с 3:1 Суворово, Милен Бабаджанов с дебютен гол за варненци

Отборът на Спартак Варна продължава напред в турнира за Купа на Аматьорската футболна лига, след като днес отстрани тима на Суворово. На стадион “Локомотив” “соколите” се наложиха с 3:1 срещу своя съперник и се класираха за следващата фаза от турнирната надпревара.

През първата част варненци бяха по-добрият отбор на терена и успяха да реализират два гола. Иван Добрев откри резултата, след като излезе сам срещу вратаря и го прехвърли. Малко след това младият нападател Милен Бабаджанов реализира първия си гол в мъжкия футбол с екипа на Спартак Варна, след като се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на гостите.

През втората част Иво Михайлов намали за 2:1, а малко след това суворовци пропуснаха дузпа чрез Никола Василев. В самия край на срещата Мишо Михалев оформи крайното 3:1 от 11-метров наказателен удар.
Така Спартак Варна стана победител в Зона Варна и ще срещне първенеца на област Шумен – Хитрино, който разгроми тима на Нови пазар с 12:0.
Съставът на Спартак Варна: Митко Недев, Мишо Михалев, Свилен Иванов, Иван Добрев, Йордан Янев, Петьо Василев, Ивайло Русев, Микаел Асад, Милен Бабаджанов, Лоренци Демиров, Пламен Иванов.

---  varnautre.bg / photo: spartak-varna.net