неделя, ноември 29, 2015

Спартак Варна с нова победа

"Соколите" удариха Черноморец (Чернево) с 4:0, Иван Добрев с дежурен гол

Спартак Варна постигна убедителен успех срещу Черноморец (Чернево) в мач от отложения 8-и кръг от първенството в "А" окръжна футболна група. Пред погледа на над стотина зрители на стадион "Локомотив" варненци разгромиха съперника с 4:0.

Иван Добрев откри резултата в 12-ата минута. Основният голмайстор на спартаклии от началото на сезона получи топката от Иван Иванов и с техничен изстрел от дъгата на наказателното поле реализира за 1:0, като преди да влети в мрежата кълбото се отклони в левия страничен стълб.
В 22-ата минута младият Мартин Радославов покачи на 2:0, а в 40-ата отново той оформи класиката, след като довкара топката в мрежата след не добре избита топка от вратаря Даниел Колев.
След почивката отново "соколите" владееха инициативата и очаквано стигнаха до нов гол. В 48-ата Данчо Пенев изведи сам срещу вратаря Десислав Дяков, който преодоля стража и на празна врата покачи на 4:0. Веднага след попадението гостите от Чернево създадоха
най-чистото си положения в срещата. Джошкун Хюсеинов бе изведен сам срещу вратаря Митко Недев, но не успя да реализира. В 60-ата Спартак можеше да вкара пети гол, но влезлият като резерва Марин Русев не намери целта, останал очи в очи със стража на Черноморец.

Съставът на Спартак: Митко Недев, Йордан Янев, Иван Иванов, Димитър Пантев, Николай Иванов, Иван Добре, Йордан Пенев, Мартин Радославов, Десислав Дяков, Ивайло Димитров (Станислав Йовчев, Ивайло Георгиев, Кристиан Славов, Марин Русев).
Съставът на Черноморец (Чернево): Даниел Колев, Даниел Асад, Тодор Вълев, Михаил Желев, Янко Илиев, Георги Иванов, Николай Въжаров, Георги Топчийски, Жулиан Петров, Джошкун Хюсеинов, Михаил Пасков (Мариян Кирчев, Николай Николов).