неделя, ноември 08, 2015

Спартак Варна с първа загуба за сезона

"Соколите" отстъпиха с 0:1 в Белослав

Спартак Варна записа първа загуба в първенството на "А" окръжна футболна група. "Соколите" отстъпиха с 0:1 при гостуването си на Белослав в среща от 9-ия кръг на шампионата. На трибуните имаше над 100 зрители, а спартаклии бяха подкрепени от солидна агитка.

През първата част и двата тима си отбелязаха по един гол, които бяха отменени. Първо Николай Иванов с глава реализира в 15-ата минута, но при центрирането топката бе напуснала терена. Гол за Белослав пък бе отменен заради спорна засада.
След почивката играта се раздвижи, а още в 54-ата минута домакините стигнаха до гол след контраатака. Автор на попадението стана Стоян Пеев. До края на двубоя "соколите" потърсиха пътя към противниковата врата и създадоха 3-4 голови ситуации, но вратарят на Белослав успя да спаси ударите им.

Това бе първа загуба на тима, воден от Димитър Пантев, от игра и втора след служебната от Балкан (Аспарухово). Варненци са с 15 точки след този двубой, докато Белослав вече има 22.
Белослав – Спартак Варна 1:0
Белослав: Александър Панчев, Владимир Маринов, Иван Атанасов, Петко Петков, Мирослав Стайков, Иван Димитров, Николай Пенев, Калоян Михалев, Александър Христов, Стоян Пеев, Иван Йорданов.
Спартак Варна: Митко Недев, Галин Петров, Димитър Пантев, Иван Иванов, Йордан Янев, Мартин Русев, Николай Иванов, Йордан Пенев, Иван Добрев, Десислав Дяков, Ивайло Димитров.